9th Beagle National Results: Properties and Sweepstakes

Click on images to enlarge

AUSTRALASIAN SWEEPSTAKES
JUDGES
MR. E. DZUIK (USA); MRS. N. HARRIS (AUST); MRS. G. NEWICK (AUST)
1ST
CH. BALDEV LEGALLY BLONDE (BOWNDS/STOPFORD)
2ND
AUST. SUP. CH. BEAGELEE ACQUA DI GIO (DUVAL)
3RD
AUST. CH. CAERMYRDDIN BIRD OF PREY (NELSON)
FUTURITY SWEEPSTAKES
JUDGES
MR. E. DZUIK (USA); MRS. N. HARRIS (AUST.); MRS. G. NEWICK (AUST.)
1ST
BALDEV DIRTY HARRY (SKINNER)
2ND
CLARION BEACHBALL (GIBSON/MAWBY)
[image to follow]
3RD
AUST. CH. OROBAY SOUL MYSTIQUE (SWEENEY)
SWEEPSTAKES AND PROPERTY CLASSES
JUDGE: MR. E. DZUIK (USA)
BABY PUPPY SWEEPSTAKES
[image to follow]
1ST

BALDEV MYSTICAL (MARTIN)

[image to follow]
2ND
JOHELMAR SALAMANDA MAGIC GLORY (HUTH)
[image to follow]
3RD
OROBAY GRACEFUL SOUL (ROFF)
PUPPY SWEEPSTAKES
[image to follow]
1ST
BALDEV DIRTY HARRY (SKINNER)
[image to follow]
2ND
KEMASU PRINCE MARCO POLO (AI) (TAYLOR)
[image to follow]
3RD

BEAGELEE KEEP THE SPIRIT (DUVAL)

NON-CHAMPION SWEEPSTAKES
[image to follow]
1ST
OROBAY EVERLASTING SOUL (TELFER)
[image to follow]
2ND
BIMBARI MONTYGO BAY (SWEENEY/BELL)
[image to follow]
3RD
BEAGELEE POCKETFUL OF SUNSHINE (DUVAL)
BRACE
[image to follow]

AUST. CH. OROBAY INSPIRED BY CHANGE
/ OROBAY STYLISH MAGIC (TELFER)

VETERAN 7 – 10 SWEEPSTAKES

[image to follow]
1ST
GRAND CH. OROBAY OPTICAL PRECISION (SWEENEY)
[image to follow]
2ND
AUST. CH. CUMIA YU ZU (DAHL)
[image to follow]
3RD
AUST. CH. NANGUNYAH SPELL ATKISLEV (BELL)
VETERAN OVER 10 YEARS SWEEPSTAKES
[image to follow]
1ST
AUST. CH. TRACJOBEA COWBOY COFFEE (SWEENEY)
[image to follow]
2ND
AUST. CH. & NEUT. CH. CASALBEAU CLARENDON (TAYLOR)
[image to follow]
3RD
AUST. CH. FILNOR STORMBIRD (SHIPLEY/SOUTER)
BEST HEADED DOG PROPERTY
[image to follow]
1ST
AUST. CH. OROBAY SOUL MYSTIQUE (SWEENEY)
[image to follow]
2ND
AUST. CH. KISLEV READY TO RUMBLE (ROFF)
[image to follow]
3RD
AUST. CH. KISLEV PARKN DOWNUNDER (BELL)
  BEST HEADED BITCH PROPERTY
[image to follow]
1ST
BIMBERI BEACH BLONDE (O’KEEFE)
[image to follow]
2ND
KIJUNA WHITE DIAMOND (LYNES)
[image to follow]
3RD
DANDANGADALE THORN QUEEN (FRASER)
BEST GAITED PROPERTY
[image to follow]
1ST
AUST. CH. KISLEV READY TO RUMBLE (ROFF)
[image to follow]
2ND
AUST. CH. OROBAY SOUL MYSTIQUE (SWEENEY)
[image to follow]
3RD
AUST. CH. OROBAY SOUL MYSTIQUE (SWEENEY)
BEST INTERSTATE PROPERTY
[image to follow]
1ST
AUST. CH. BALDEV LEGALLY BLONDE(BOWNDS/STOPFORD)
[image to follow]
2ND
BIMBERI BILLY ELLIOT (O’KEEFE)
[image to follow]
3RD
AUST. CH. CASALBEAU COUPE JAGUAR (BOULTON)
SIRE AND PROGENY PROPERTY
[image to follow]
1ST
AUST. CH. OROBARY BACKSTREETS BACK (TELFER)
DAM AND PROGENY PROPERTY
[image to follow]
1ST
AUST. GRAND CH. OROBAY OPTICAL MAGIC (SKINNER)